Nazywam się Łukasz Opaliński. Urodziłem się w 1983 roku w Krakowie. Tutaj mieszkam i pracuję. Ponad 10 lat zdobywałem doświadczenie zawodowe pracując: w drukarni offsetowej, w jednym z krakowskich wydawnictw oraz w studio graficznym jako technolog, fotograf i projektant publikacji drukowanych i elektronicznych.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się gdy otrzymałem od Taty pierwszy aparat fotograficzny. Fotografowanie szybko przerodziło się w pasję, której oddawałem się z zamiłowaniem podczas swoich podróży po świecie. Podróże na jakiś czas się skończyły, ale pasja fotografowania pozostała do dzisiaj.

Po odebraniu dyplomu Krakowskiej Szkoły Filmowej w 2010 roku zacząłem zajmować się fotografią produktową i fotografią żywności, którymi dzisiaj zajmuję się zawodowo, prowadząc własną firmę.

Moja oferta fotograficzna, graficzna i wydawnicza skierowana jest do firm i instytucji, a także agencji reklamowych. Specjalizuję się w fotografii żywności i kulinariów, ale jestem otwarty na wszelkie inne fotograficzne zlecenia.

Zapraszam do współpracy i zachęcam do skorzystania z formularza.